Kurbanlık satışımız başlamıştır.

Hakkımızda

ÖLMEZLER ET ENTEGRE TESİSLERİ

Temelleri 2001 yılında atılmış olan ÖLMEZLER ET, 15 yılı aşan yolculuğunda değişimin bir adım önünde giderek alanında sadece Balıkesir’in değil Türkiye’nin de en büyük ve başarılı gruplarından birisi haline gelmiştir.

Sektörün ulusal boyutta değeri olmak, ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak için üzerine düşeni yerine getiren Ölmezler Et, üreticiden tüketiciye hijyenik ve sağlıklı ürünler sunmayı kendine misyon edinmiştir

Tamamı yerli sermaye ile kurulmuş olan Ölmezler Et, hedefleri doğrultusunda, 2016 yılında 40 milyon TL yatırımla 30.000 m2 açık 15.000 m2 kapalı alana sahip et entegre tesisinde hizmet vermeye başlamıştır.

Günlük 2000 adet küçükbaş, 600 adet büyükbaş kesim kapasitesine sahip tesiste, hayvan refahı ön planda tutulmaktadır.

Kesimlerin tamamen islami kurallara uygun olarak yapıldığı tesisin, bakteri üremesini engellemek için stabil olarak +18 derecede tutulan kesim hattında, karkas etler dış ortamla temas etmemekte bu nedenle raf ömrü daha uzun olmaktadır.

Kesim sürecinde veterinerler tarafından kontrol edilen karkas etlerde, şüpheli teşhisi konulanlar şüpheli odasına, kontrol onayından geçenler buzhaneye gönderilmektedir. Büyükbaş karkas etler 4 derece, küçükbaş karkas etler 8 dereceye kadar soğutularak otomatik yükleme sistemi sayesinde nakil araçlarına yüklenmektedir.

Tesisin temizliği, alanında eğitim almış profesyonel ekip tarafından, uygun dezenfeksiyon maddeleri kullanılarak 80 c su ile yapılmaktadır.

Profesyonel kasaplardan oluşan kesim ekibinin yanı sıra, tüm ekip yetkili firmalar tarafından makine kullanımı ve hijyen konusunda eğitimlere tabi tutulmaktadır.

Teknik donanımı Alman ve Avusturya firmaları tarafından yapılan Ölmezler Et Entegre tesisleri doğaya duyarlı  birçok uygulamayı bünyesinde barındırmaktadır. Bioenerji ile dönüşüme katkıda bulunmakta olan işletme,  arıtma tesisi ile doğa dostu olarak anılmayı hak etmektedir.

Farklılık yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak için durmaksızın gelişen, toptan et sektörünün en önemli kuruluşlarından birisi olan ÖLMEZLER ET, üretimin tüm aşamalarında Avrupa standartlarını yakalamış tek firmadır.

Kalite Politikamız

DD 17 01 Kalite ve Gıda Güvenlik Politikamıza ulaşmak için tıklayınız.

Belgelerimiz